• rp_style1_img

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesnym i nieoperacyjnym zabiegiem stosowanym do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ta innowacyjna metoda modelowania sylwetki pozwala nie tylko miejscowo wyszczuplić ciało, ale także precyzyjnie wymodelować kontur sylwetki. Zabieg lipolizy iniekcyjnej daje możliwość skutecznej likwidacji nagromadzonych fałd tłuszczu, które nie zmniejszają się pomimo stosowania odpowiedniej diety oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Lipoliza iniekcyjna oznacza hydrolizę trójglicerydów i jest procesem chemicznym naturalnie przebiegającym w ludzkim organizmie. Polega na rozkładzie hydrolitycznego trójglicerydu, do którego dochodzi w tkance tłuszczowej, czego efektem jest powstanie glicerolu i kwasów tłuszczowych uwalnianych następnie do krwiobiegu i wychwytywanych przez tkanki. Zachodzi wówczas proces estryfikacji lub utlenienia jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. Jest to w pełni odwracalny proces, co oznacza, że niewykorzystany nadmiar wolnych kwasów tłuszczowych może ponownie przemienić się w trójglicerydy i w efekcie powtórnie przekształcić się w komórkę tłuszczową (dochodzi wówczas do tzw. efektu jo-jo). Aby nie dopuścić do takiej sytuacji w lipolizie iniekcyjnej stosowana jest specjalna mieszanka fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu, która wstrzykiwana w wybrany punkt na skórze skutecznie zapobiega temu przekształceniu.

W miejscu iniekcji powstaje kontrolowany i umyślny stan zapalny tkanki tłuszczowej, a obrzęknięte komórki pękają, uwalniając tłuszcze, które przechodzą do krwi i dalej do wątroby, gdzie dochodzi do ich rozkładu i wydalenia ich z organizmu.

Dla kogo:: osoby chcące miejscowo wspomóc proces odchudzania